Rady a tipy

5 důvodů, proč topit dřevem

3. listopad 2016

V dnešní době existuje spoustu možností, jak vytápět svá obydlí. Topit můžete plynem, elektřinou, uhlím, horkým vzduchem a tak dále. Tím původním a z našeho pohledu nejvhodnějším způsobem topení je topení dřevem. Pojďme se podívat na to, v čem spočívají výhody topení dřevem

5 důvodů, proč topit dřevem5 důvodů, proč topit dřevem

1 Dřevem se topí od pradávna

Tuto skutečnost nelze úplně brát jako hlavní důvod, proč topit dřevem, ale musíme uznat, že to má své kouzlo nejen z historického hlediska. Lidé vytvářeli svá sídla záměrně blízko výskytu dřeva, aby měli k němu co nejsnazší přístup.

2 Přerušení dodávky plynu či elektrické energie

V případě přerušení dodávky, ať už díky poruše či jiným vnějším vlivům, jste na určitou dobu bez tepla. Přerušení dodávky může trvat i několik dní, což není zrovna příjemné zejména v zimních měsících. V případě topení dřevem se těchto hrozeb nemusíte obávat.

3 Dřevo je ekologické palivo

Topení dřevem nezatěžuje životní prostředí. Jedná se totiž o ekologické palivo. V dnešní době je důležité šetřit životní prostředí.

4 Dřevo se vyplatí

Ceny dřeva z hlediska výhřevnosti nejsou v porovnání s ostatními způsoby tak vysoké, jak se může na první pohled zdát. Topením dřevem získáte 1 kWh tepla velmi levně.

5 Možnost pravidelných dodávek

V dnešní době máte možnost smluvního zajištění dodávek dřeva. Nemusíte se starat o dovoz či zpracování. Dle domluvy vám může vás dodavatel dodat již naštípaná polena a vy si už jen v klidu zatápíte.